Het XSU080168 gekruiste rollager begrijpen
Wanneer precisie, stijfheid en momentbelastingscapaciteit samenkomen, komt de XSU080168 naar voren als een cruciaal onderdeel in roterende machines. Deze dunwandig XSU080168 lagers configuratie levert technische oplossingen voor toepassingen die uitzonderlijke rotatienauwkeurigheid en structurele ondersteuning vereisen. Met een binnendiameter van 130 mm en een buitendiameter van 205 mm vertegenwoordigt de XSU080168 de standaard uit de 08-serie binnen zijn familie, speciaal gebouwd voor toepassingen waarbij conventionele lagers tekortschieten.
De XSU080168 is een tandloos, niet-afgedicht kruisrollager met laminaire afdichtingen aan beide zijden. Dankzij de breedte van 25,4 mm en de geïntegreerde montagegaten zijn er geen externe flenzen of steunringen nodig, waardoor de installatie eenvoudig is en de integriteit van de prestaties behouden blijft. Ingenieurs op het gebied van robotica, medische apparatuur en productiesystemen vertrouwen op dit lagertype om radiale, axiale en momentbelastingen tegelijkertijd binnen één compacte eenheid aan te kunnen.
Technische specificaties en maatgegevens
Uitgebreide specificatiegegevens zorgen voor een juiste lagerselectie en integratie in uw mechanische systemen. De volgende tabel consolideert de kritische afmetingen, draagvermogens en operationele parameters van de XSU080168:
| Parameter | Afmeting/waarde | Eenheid |
|---|---|---|
| Binnendiameter (d) | 130 | mm |
| Buitendiameter (Da) | 205 | mm |
| Breedte (H) | 25.4 | mm |
| Buitenring binnendiameter (Di) | 174 | mm |
| Buitendiameter binnenring (da) | 159 | mm |
| Ring-/flensbreedte | 24.8 | mm |
| Cirkel montagegat buitenring (La) | 190 | mm |
| Cirkel montagegat binnenring (Li) | 145 | mm |
| Aantal montagegaten | 12 per ring | stukken |
| Gatdiameter | 6,8 (verzinking 11, diepte 6,8) | mm |
| Totaal gewicht | 3.3 | kg |
Laadclassificaties en prestatielimieten
De XSU080168 levert uitzonderlijk draagvermogen in meerdere richtingen. Het begrijpen van deze classificaties is essentieel voor de keuze van lagers en de validatie van het systeemontwerp:
| Type lading | Beoordeling | Waarde |
|---|---|---|
| Basis dynamische axiale belasting (Ca) | 66.000 N | (66 kN) |
| Basis statische axiale belasting (C0a) | 240.000 N | (240 kN) |
| Basis dynamische radiale belasting (Cr) | 47.000 N | (47 kN) |
| Basis statische radiale belasting (C0r) | 118.000 N | (118 kN) |
| Limietsnelheid (nG) | 227 | toerental |
| Maximale momentbelasting | 8.180 | N |
| Bedrijfstemperatuurbereik | -30 tot 80 | Celsius |
Deze specificaties bevestigen dat de XSU080168 uitblinkt in toepassingen waarbij rotatie- en stuwbewegingen worden gecombineerd. Het momentbelastingsvermogen van 8.180 N onderscheidt dit lager in scenario's waarin kantel- of hoekkrachten optreden naast radiale en axiale belastingen.
Ontwerpkenmerken en technische voordelen
90 graden V-Track-configuratie
De kerninnovatie van de XSU080168 ligt in de loodrechte opstelling van cilindrische rollen binnen V-vormige groeven van 90 graden. In tegenstelling tot traditionele hoekcontactlagers, oriënteert dit ontwerp met gekruiste rollen de rollen in een rechte hoek ten opzichte van elkaar, waardoor het lager radiale, axiale en momentbelastingen binnen één enkele eenheid kan dragen. Het lijncontact tussen de rollen en de loopbanen genereert een hogere stijfheid vergeleken met de puntcontactgeometrieën van kogellagers, wat zich vertaalt in verbeterde precisie en verminderde doorbuiging onder belasting.
Geïntegreerd montageontwerp
De XSU080168 integreert binnen- en buitenringen als een compleet geheel, met montagegaten die voorbewerkt zijn volgens exacte toleranties. Dit ontwerp elimineert de noodzaak voor afzonderlijke steunframes, externe flenzen of aangepaste afstandhouders. De installatie vindt rechtstreeks plaats op uw apparatuur, zonder aanvullende componenten, waardoor variaties in de montage worden geminimaliseerd en de prestatie-eigenschappen van de lagers behouden blijven. De 12 gelijkmatig verdeelde montagegaten op elke ring bieden flexibele montagemogelijkheden voor verschillende apparatuurgeometrieën.
Laminaire afdichtingsbescherming
Laminaire afdichtingen aan beide zijden van de ring zorgen voor een effectieve uitsluiting van vervuiling en zorgen voor uitstekende rotatie-eigenschappen. Deze afdichtingen bieden betrouwbare bescherming tegen het binnendringen van stof en vocht tijdens normaal bedrijf, waardoor de levensduur in industriële omgevingen wordt verlengd. Het afdichtingsontwerp handhaaft een lage wrijving, waardoor het lager op de nominale limietsnelheid kan werken zonder thermische degradatie.
Precisiekwaliteiten en maatwerk
De XSU080168 is verkrijgbaar in precisiekwaliteiten P5, P4 en P2 en is geschikt voor toepassingen van algemeen industrieel gebruik tot veeleisende omgevingen met hoge precisie. Deze flexibiliteit stelt ingenieurs in staat om kosten en prestaties in evenwicht te brengen op basis van specifieke toepassingsvereisten. Hogere precisiekwaliteiten ondersteunen nauwere positionele toleranties en soepelere rotatie-eigenschappen in veeleisende roterende systemen.
Compacte voetafdruk met hoog laadvermogen
De breedte van 25,4 mm beperkt het installatiebereik en levert tegelijkertijd draagvermogens op die vergelijkbaar zijn met aanzienlijk grotere lagerontwerpen. Deze dimensionale efficiëntie maakt het voor toepassingen met beperkte ruimte mogelijk om hoogwaardige roterende ondersteuning te realiseren zonder de montage-interfaces opnieuw te ontwerpen of de apparatuurframes te vergroten.
Typische toepassingen en gebruiksscenario's
De XSU080168 bedient cruciale functies in meerdere industriële en commerciële sectoren. De unieke combinatie van draagvermogen, momenthantering en compacte geometrie maakt hem onmisbaar in precisie-rotatieapparatuur:
Industriële robotica
Collaboratieve en industriële robotarmen maken gebruik van gekruiste rollagers op gewrichtsinterfaces waar meerdere belastingsrichtingen samenkomen. De XSU080168 ondersteunt polsgewrichten en elleboogrotaties, waardoor een snelle herpositionering mogelijk is terwijl de positionele nauwkeurigheid behouden blijft tijdens gebruik en onder statische belasting. Het hoge momentbelastingsvermogen voorkomt het doorzakken en doorbuigen van de gewrichten tijdens een groter bereik of manipulatie van de lading.
Precisie-draaitafels
Draaitafels voor werktuigmachines en precisie-indexeerplatforms zijn afhankelijk van gekruiste rollagers voor nauwkeurige positionering tijdens bewerkingen met meerdere assen. De XSU080168 levert de stijfheid die nodig is voor nauwe positietoleranties bij CNC-frees-, draai- en slijpprocessen. In tegenstelling tot conventionele spindellagers kan de gekruiste rolconfiguratie aanzienlijke drukbelastingen aan die gepaard gaan met radiale snijkrachten.
Medische beeldapparatuur
Geavanceerde medische apparaten, waaronder computertomografiescanners, magnetische resonantiesystemen en chirurgische robotplatforms, integreren gekruiste rollagers voor nauwkeurige portaalrotatie en positionering van de patiënt. Het lager ondersteunt een continue soepele rotatie onder strikte contaminatiecontrole, wat essentieel is voor de beeldkwaliteit en de betrouwbaarheid van het systeem. Het lage trillingsprofiel draagt bij aan de beeldhelderheid en diagnostische nauwkeurigheid.
Productie van halfgeleiders
Apparatuur voor het hanteren van wafels, systemen voor het uitlijnen van maskers en bewegingen van het fotolithografieplatform vereisen lagers die in staat zijn tot nauwkeurige hoekpositionering. De XSU080168 maakt soepele substraatrotatie en -overdracht mogelijk, terwijl de positioneringsnauwkeurigheid op nanometerschaal behouden blijft die nodig is voor de fabricage van moderne geïntegreerde schakelingen.
Roterende positioneringsmechanismen
Draaitafels, draaitafels en indexeringsmechanismen voor algemeen gebruik profiteren van de ontwerpefficiëntie van de XSU080168. Toepassingen variërend van montageapparatuur tot inspectiesystemen maken gebruik van dit lager om een betrouwbare, nauwkeurige rotatie te bereiken met minimale onderhoudsvereisten.
Spindels van bewerkingscentra
Secundaire spilsamenstellen en magazijnen voor roterende snijgereedschappen maken gebruik van gekruiste rollagers voor het positioneren en roteren van het gereedschap. De stijfheid van het lager ondersteunt nauwkeurige gereedschapshoeken en soepele snelheidsveranderingen over het hele operationele bereik.
Uitwisselbaarheid en alternatieve overwegingen
De aanduiding XSU080168 vertegenwoordigt een gestandaardiseerd ontwerp, waardoor compatibiliteit tussen leveranciers en vervangingsinkoop mogelijk is. Apparatuur die oorspronkelijk is gespecificeerd met gekruiste rollagers die voldoen aan de maat- en prestatieparameters van XSU080168, kan gebruik maken van lagers van meerdere fabrikanten die aan dezelfde specificatienorm voldoen, waardoor flexibiliteit in de toeleveringsketen en concurrerende inkoopopties worden geboden.
Standaard uitwisselingscompatibiliteit
Lagers met de aanduiding XSU080168 voldoen aan vastgestelde maatnormen en draagvermogens. Wanneer u vervangende of extra eenheden aanschaft, controleer dan of de maatgegevens, draagvermogens en montagegatconfiguraties overeenkomen met de oorspronkelijke specificatie. Deze standaardisatie maakt naadloze vervanging mogelijk zonder aanpassing van de apparatuur.
Serie Gezinsuitbreiding
De XSU-lagerfamilie omvat talrijke maatvariaties die tegemoetkomen aan verschillende envelopbeperkingen en belastingsvereisten. Gemeenschappelijke gerelateerde maten zoals XSU080188 en aanvullende leden uit de XSU-serie maken ontwerpoptimalisatie mogelijk voor toepassingen die grotere laadcapaciteiten of andere dimensionale beperkingen vereisen. Selecteren uit dezelfde fabrikantfamilie vereenvoudigt het voorraadbeheer en standaardiseert de assemblageprocedures voor meerdere soorten apparatuur.
Selectie van precisiekwaliteit
Wanneer u vervangende lagers aanschaft, controleer dan of de precisieklasse (P5, P4 of P2) overeenkomt met de specificaties van de originele apparatuur. Hogere precisiekwaliteiten verhogen de lagerkosten, maar zorgen voor een betere rotatie-soepelheid en een nauwere positionele tolerantie. Lagere kwaliteiten verlagen de aanschafkosten voor toepassingen met gematigde precisie-eisen.
Afdichtingsopties
Hoewel de standaard XSU080168 is voorzien van laminaire afdichtingen, vereisen sommige toepassingen mogelijk aangepaste afdichtingsconfiguraties of open ontwerpen. Bespreek specifieke verontreinigingsomgevingen en smeerstrategieën met leveranciers om de juiste afdichtingskeuze voor uw apparatuuromstandigheden te garanderen.
Gids voor lagerselectie en aanschaf
Beoordelingsproces van sollicitaties
Evalueer de specifieke vereisten van uw toepassing aan de hand van de XSU080168-mogelijkheden voordat u zich ertoe verbindt lagers te verwerven. Deze systematische aanpak voorkomt kostbare fouten en garandeert een succes bij de eerste aankoop:
- Bereken of meet radiale belastingscomponenten die voortvloeien uit het gewicht van de apparatuur, snijkrachten of dynamische bewegingen
- Bepaal de axiale drukbelastingen tijdens de werking van de apparatuur, inclusief versnellings- en vertragingsfasen
- Beoordeel momentbelastingen van vrijdragende belastingen of krachten in meerdere richtingen die door het lagercentrum worden uitgeoefend
- Controleer de bedrijfssnelheidsvereisten ten opzichte van het limiettoerental van 227 tpm
- Bevestig de omgevingsomstandigheden, waaronder extreme temperaturen, de aanwezigheid van verontreiniging en de smeermethode
- Evalueer de nauwkeurigheids- en gladheidsvereisten voor uw specifieke toepassing
Bevestiging van precisieniveau
Gekruiste rollagers zijn geschikt voor verschillende precisiegraden, wat zowel de prestaties als de kosten beïnvloedt. Standaard P5-kwaliteit is geschikt voor algemene industriële toepassingen met gematigde positioneringsnauwkeurigheidseisen. P4-kwaliteit ondersteunt nauwere toleranties en een soepelere werking in precisieapparatuur. P2-kwaliteit, het hoogste precisieniveau, is geschikt voor toepassingen met extreme nauwkeurigheid die een minimale slingering en maximale stijfheid vereisen. Bevestig de originele lagerspecificaties van uw apparatuur of neem contact op met toepassingsingenieurs om de juiste kwaliteit te selecteren.
Hoeveelheids- en volumeplanning
De inkoopprijzen dalen doorgaans bij grotere bestelhoeveelheden. Als uw activiteiten meerdere lagers voor verschillende apparatuur vereisen of toekomstige vervangingen van lagers verwachten, kunt u door bestellingen in grotere volumes te consolideren een betere eenheidsprijs bereiken. Communiceer uw verwachte jaarlijkse verbruik of de hoeveelheid voor één bestelling, zodat u offertes kunt maken die de beschikbare volumekortingen weerspiegelen.
Doorlooptijd en beschikbaarheid
Standaard XSU080168-units van gevestigde leveranciers hebben doorgaans een voorraad, waardoor een snelle levering voor onderhouds- of retrofittoepassingen mogelijk is. Voor gespecialiseerde precisiekwaliteiten of op maat gemaakte afdichtingsconfiguraties kunnen echter langere levertijden nodig zijn. Door de vervangingsintervallen van lagers te plannen en vooraf te bestellen, voorkomt u productieonderbrekingen en onbeschikbaarheid van lagers.
Technische documentatievereisten
Vraag volledige technische datasheets aan, inclusief maattekeningen, berekeningen van de levensduur, installatierichtlijnen en smeeraanbevelingen. Computerondersteunde ontwerpbestanden in industriestandaardformaten (STEP, IGES) vergemakkelijken de integratie van apparatuur en voorkomen installatiefouten. Sommige leveranciers bieden CAD-modellen die virtuele pasvormverificatie vóór fysieke installatie mogelijk maken.
Vragen om ondersteuning
Wanneer u contact opneemt met leveranciers, geef dan gedetailleerde informatie die nauwkeurige offertes en technische aanbevelingen mogelijk maakt: toepassingstype, apparatuurspecificaties, belastingsprofielgegevens, omgevingsomstandigheden, hoeveelheidsvereisten en leveringstijdlijn. Fotografische of tekeningdocumentatie van de huidige lagerinstallatie helpt leveranciers bij het bevestigen van de juiste specificaties en compatibiliteit.
Veelgestelde vragen over de XSU080168
Vraag 1: Wat is het belangrijkste verschil tussen gekruiste rollagers en conventionele hoekcontactlagers?
Gekruiste rollagers zijn voorzien van cilindrische rollen die in hoeken van 90 graden zijn geplaatst, waardoor gelijktijdige radiale, axiale en momentbelastingscapaciteit binnen één enkele lagereenheid mogelijk is. Conventionele hoekcontactlagers maken gebruik van kogels of rollen onder een enkele contacthoek, waardoor hun vermogen om momentbelastingen te verwerken wordt beperkt. De lijncontactgeometrie van gekruiste rollagers levert superieure stijfheid en precisie vergeleken met puntcontactontwerpen, waardoor ze ideaal zijn voor toepassingen die uitzonderlijke stijfheid en nauwkeurigheid vereisen.
Vraag 2: Kan het XSU080168-lager worden gebruikt bij snelheden hoger dan 227 tpm?
Het grenstoerental van 227 tpm vertegenwoordigt de maximale veilige continue rotatiesnelheid voordat thermische problemen en versnelde slijtage optreden. Werken boven deze snelheid genereert overmatige wrijving en hitte, waardoor de smeermiddelprestaties afnemen en de levensduur van de lagers wordt verkort. Apparatuur die is ontworpen voor hogere snelheden vereist grotere lagermaten uit de XSU-familie of alternatieve lagertypen die beter geschikt zijn voor toepassingen met hogere snelheden.
Vraag 3: Hoe moet de XSU080168 worden gesmeerd en welke onderhoudsintervallen worden aanbevolen?
De smeermethode is afhankelijk van de bedrijfsomstandigheden van de toepassing en het ontwerp van de apparatuur. Bij sommige toepassingen wordt lagervet gebruikt dat tijdens de montage wordt aangebracht, met periodieke hersmering met langere tussenpozen. Bij hogesnelheids- of continu werkende systemen kan oliecirculatie of olienevelsmering nodig zijn voor superieure warmteafvoer. Raadpleeg de smeergids van de lagerleverancier die specifiek is voor de bedrijfssnelheden en thermische omstandigheden van uw toepassing. Onderhoudsintervallen verlengen doorgaans 3.000 tot 5.000 bedrijfsuren met de juiste smering; onvoldoende smering verkort de levensduur drastisch.
V4: Welke precisiekwaliteiten zijn beschikbaar voor de XSU080168 en welke invloed hebben deze op de prestaties en kosten?
Drie precisiekwaliteiten voldoen aan verschillende toepassingsvereisten: P5 (standaard) biedt voldoende nauwkeurigheid voor algemeen industrieel gebruik; P4 levert nauwere toleranties en een soepelere werking voor precisieapparatuur; P2 biedt de hoogste nauwkeurigheid voor veeleisende toepassingen. Precisieverbeteringen verhogen de complexiteit en kosten van de lagerproductie. Selecteer de laagste kwaliteit die voldoet aan de vereisten van uw toepassing om de waarde te optimaliseren en tegelijkertijd aanvaardbare prestaties te garanderen.
Vraag 5: Hoe zijn de montagegaten op de XSU080168 gedimensioneerd en gerangschikt, en is er speciale installatieapparatuur vereist?
De XSU080168 is voorzien van 12 montagegaten op elke ring (binnen en buiten), gelijkmatig verdeeld over respectievelijk 145 mm en 190 mm boutcirkeldiameters. De gatdiameter is 6,8 mm met een verzinking die plaats biedt aan grotere bevestigingskoppen. Standaard inbusbouten of soortgelijke bevestigingsmiddelen bevestigen het lager aan de apparatuurframes. Voor de installatie zijn alleen conventionele handgereedschappen of kleine momentsleutels nodig; Voor de basismontage is geen speciale lagerinstallatieapparatuur nodig. Uitlijning tijdens de installatie blijkt echter van cruciaal belang om de gespecificeerde prestaties te bereiken; gebruik meetklokken of gelijkwaardig uitlijngereedschap om de juiste ringrichting te garanderen.
V6: Welke omgevingsomstandigheden beïnvloeden de levensduur en prestaties van de XSU080168?
Extreme temperaturen, vervuiling, vochtigheid en corrosieve atmosferen hebben allemaal invloed op de duurzaamheid van lagers. Het standaard werkbereik van -30 tot 80 graden Celsius is geschikt voor de meeste industriële omgevingen; extreme temperaturen vereisen overleg met de lagerleverancier over alternatieve afdichtings- of smeerstrategieën. Vocht en corrosieve zoutomgevingen versnellen externe corrosie; specificeer roestvrijstalen of oppervlaktegecoate lagers voor maritieme of chemisch agressieve installaties. Deeltjesverontreiniging verkort de levensduur door versnelde slijtage; installeer geschikte filtratie- of beschermkappen om stof en vuil uit de lageromgeving te weren.
Vraag 7: Hoe wordt de levensduur van lagers berekend en welke factoren beïnvloeden de werkelijke levensduur van apparatuur?
De levensduur van lagers hangt voornamelijk af van de daadwerkelijk toegepaste belastingen, bedrijfssnelheid, smeerkwaliteit, uitlijningsnauwkeurigheid en omgevingscondities. Berekeningen van de nominale levensduur van lagers op basis van standaardformules voor de levensduur van de belasting bieden theoretische schattingen; de werkelijke levensduur overschrijdt vaak de nominale levensduur onder ideale omstandigheden of schiet tekort onder ongunstige omstandigheden. Een juiste lagerkeuze, installatie, smering en omgevingscontrole optimaliseren de levensduur. Ontwerpers en operators van apparatuur moeten de toestand van de lagers monitoren door middel van trillingsanalyse of temperatuurmeting om verslechtering te detecteren voordat er defecten optreden.
Vraag 8: Zijn er aangepaste versies van de XSU080168 verkrijgbaar met alternatieve afdichtings-, voorbelastings- of coatingspecificaties?
Veel lagerfabrikanten bieden aanpassingsmogelijkheden, waaronder alternatieve afdichtingsontwerpen, aanpassingen van de interne voorspanning, keramische coatings voor slijtvastheid of een roestvrijstalen constructie voor corrosieve omgevingen. Maatwerk vereist langere doorlooptijden en hogere minimumorders in vergelijking met standaardconfiguraties. Neem contact op met de lagerleverancier met uw specifieke vereisten om de haalbaarheid en prijzen voor gespecialiseerde versies te bepalen.
Vraag 9: Welke installatieprocedures voorkomen veelvoorkomende fouten die XSU080168-lagers beschadigen tijdens de montage?
Kritische installatiepraktijken zijn onder meer: verificatie van de uitlijning voordat montagebevestigingen worden vastgedraaid om fouten in de voorspanning en uitloop te voorkomen; geleidelijk aandraaien van bevestigingsmiddelen in tegengestelde boutpatronen om de belasting gelijkmatig te verdelen; smeertoepassing volgens aanbevelingen van de leverancier vóór gebruik; verificatie van de reinheid van het montageoppervlak om insluiting van vreemd materiaal te voorkomen; en zorgvuldige omgang tijdens de montage om te voorkomen dat het lager valt of botst. Raadpleeg de installatiehandleiding van de leverancier die specifiek voor uw apparatuur geldt, voordat u met de montagewerkzaamheden begint.
V10: Hoe bepaal ik of de XSU080168 de juiste lagermaat heeft voor mijn toepassing, of dat een andere maat uit de XSU-familie geschikter is?
Bereken de totale radiale, axiale en momentbelastingen die worden verwacht tijdens normaal bedrijf en tijdelijke piekbelastingscenario's. Vergelijk deze waarden met de belastingsclassificaties van de XSU080168 (66 kN axiaal dynamisch, 240 kN axiaal statisch, 47 kN radiaal dynamisch, 118 kN radiaal statisch, 8,18 kN moment). Als de werkelijke belasting deze waarden overschrijdt met de juiste veiligheidsmarges, stap dan over naar de volgende grotere maat in de XSU-familie. Als de belastingen aanzienlijk lager zijn, kan een kleiner formaat de kosten verlagen. De lagerselectiesoftware of het technisch personeel van de leverancier kunnen aanbevelingen doen op basis van gedetailleerde belastinganalyse.






